ČMKOS

PROFESIA Days Praha

2 dny 7 hodin ago
Ve dnech 7. a 8. listopadu 2018 se v PVA EXPO PRAHA v pražských Letňanech uskuteční největší veletrh práce v ČR Profesia days Praha 2018. Těšit se můžete nejen na širokou nabídku pracovních míst a bohatý program, ale také na stánek ČMKOS, ve které budou naši právníci připraveni poskytnout návštěvníkům veletrhu bezplatné právní poradenství v oblasti pracovního práva. Více informací o veletrhu najdete na www.profesiadays.cz.

Světový den důstojné práce 2018

1 týden 5 dnů ago
Co si představíte, když se řekne důstojná práce? Pro české odbory to znamená spoustu věcí, ale za nejzásadnější principy považujeme to, že práce je dobře ohodnocená, neohrožuje vaše zdraví a nechá vám dostatek volného času na sebe a na rodinu. Ještě jsme daleko od tohoto ideálu, ale my za něj nepřestáváme bojovat. Proto se při příležitosti Světového dne důstojné práce s hrdostí zapojujeme do kampaně Mezinárodní odborové konfederace #ChangeTheRules (Změňte pravidla), která má za cíl poukázat na možné změny současného pracovního prostředí.

ČMKOS roste - bude už sdružovat 30 odborových svazů!

1 měsíc ago
Od 1. října 2018 bude v rámci ČMKOS působit 30 odborových organizací. Rada ČMKOS dnes rozhodla o přijetí nového odborového svazu – Aliance drážního provozu (ADP). Svaz sdružuje a hájí zájmy zaměstnanců, kteří zabezpečují plynulost a bezpečnost na železnici.

Josef Středula hostem OVM

1 měsíc ago
Podívejte se na záznam z Otázek Václava Moravce, kde byl hostem náš předseda Josef Středula společně s ministryní práce Janou Maláčovou a viceprezidentem Svazu průmyslu a dopravy Janem Rafajem. Tématem byla situace kolem platů státních zaměstnanců, karenční doby nebo zákoníku práce. Pořad najdete zde: http://bit.ly/2NKH8WR

Na příští rok požadujeme růst mezd 7 - 9 %!

1 měsíc ago
Mítink #KonecLevnéPráce je za námi. Na 1300 odborářů se sešlo, aby podpořili požadavky při kolektivním vyjednávání na rok 2019. A není to jen o mzdách. Chceme zdravější pracovní prostředí, kratší pracovní dobu na 37,5 hodiny týdně a také například zrušení karenční doby.Podívejte se na fotky a přečtěte si fakta, která byla na mítinku představena.  

Sledujte mítink #KonecLevnéPráce online!

1 měsíc 1 týden ago
11. září od 11:00 můžete zde na webu a na našem Facebooku sledovat online mítink #KonecLevnéPráce. Nenechte si ujít prezentaci našich cílů pro rok 2019 a vystoupení zajímavých osobností jako například Ilony Švihlíkové, známé české ekonomky.Nezapomeňte, začínáme 11. září v 11 hodin!

Devadesátka: spor o karenční dobu

1 měsíc 1 týden ago
Místopředseda ČMKOS Vít Samek byl hostem pořadu Devadesátka ČT. Odbory jasně stojí za zrušení karenční doby, tzn. znovu zavedení proplácení prvních tří dnů nemoci. Podívejte se na záznam duelu s Janem Rafajem.

Zlaté české ručičky 2018

1 měsíc 2 týdny ago
Jste kreativní a chcete pomoci dobré věci? 1. září jsme zahájili soutěž Zlaté české ručičky. Jde již o několikátý ročník soutěže pro žáky středních škol. Vytvořte hračku nebo hlavolam pro děti z dětských domovů a vyhrajte poukazy v hodnotě několika tisíc korun a vstup do zábavního Science centra! Partnerem soutěže je Federace dětských domovů.

Odbory potřetí jednaly s představiteli Vlády ČR o platech na rok 2019

1 měsíc 2 týdny ago
V pátek 31. srpna 2018 se uskutečnilo třetí jednání zástupců odborových svazů s představiteli Vlády ČR. Předmětem jednání bylo odměňování ve veřejném sektoru v roce 2019. Toto jednání navázalo na jednání z 19. června 2018 a z 9. července 2018. Tomuto jednání zároveň předcházela dohoda stran vládní koalice, že se navýší objem prostředků na platy o dalších cca 3. mld. Kč, příslušníkům bezpečnostních sborů se navýší platové tarify o 2 % a 6 % objemu bude realizováno navýšením zvláštních příplatků a ostatním zaměstnancům veřejných služeb a správy (mimo školství a zdravotnictví) se zvýší platové tarify o 4 %, objem na mimotarifní složky platu bude průměrně okolo 8 % a skupiny pracovníků s nízkými výdělky dostanou na přidání víc. Odbory deklarovaly, že vítají navýšení objemu prostředků na platy, ale zároveň nesouhlasí s vládním návrhem na zvýšení platových tarifů. Vznesly požadavek, aby se platové tarify u příslušníků bezpečnostních sborů navýšily na 4 % a u ostatních zaměstnanců veřejných služeb a správy (mimo školství a zdravotnictví) na 6 %.

Září: Odbory v regionech!

1 měsíc 2 týdny ago
Jste z Chomutova, Sokolova, Tachova nebo Klatov? Dorazte za námi! Radíme zdarma v právních záležitostech, poskytujeme informace o činnosti odborů a máme připravenou zábavu i pro ty nejmenší :) Jsme tu pro vás.  Stavte za námi a získejte informace, které byste jinde nedostali!

Chceš smartphone zadarmo?

1 měsíc 2 týdny ago
Portál OdboryPlus.cz vyhlašují soutěž o smartphone v hodnotě 5000 korun! Jste členy ČMKOS? Zaregistrujte se na portálu plném výhod (https://www.odboryplus.cz/). Z prvních 600 nově registrovaných vylosujeme 3 výherce, kteří si budou moci vybrat telefon v uvedené cenové výši.Registrace je zdarma, tak proč to nezkusit?

Zveme vás na Československý festival

1 měsíc 2 týdny ago
V tomto roce slavíme 100. výročí vzniku Československa. Vznik nového státu v roce 1918 znamenal i nové příležitosti pro odborové hnutí jako například uzákonění osmihodinové pracovní doby. Proto jsme rádi, že vás můžeme pozvat z pozice partnera události na Československý festival, který se koná 8. - 9. září na Staroměstském náměstí. 

Rok 1968 a odbory

1 měsíc 4 týdny ago
Pochmurnému obrazu socialistického Československa se vymykají šedesátá léta, často označovaná jako „zlatá“. Byla to doba, v níž si lidé přes všechny potíže mohli myslet, že poměry se zlepšují, že jejich svoboda postupně roste a že do toho, co se děje, mohou mluvit a že se jim občas podaří také něco prosadit. Tento vývoj vyvrcholil a bohužel také skončil před padesáti lety.

Video: Stávková pohotovost Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR

2 měsíce ago
Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR vstoupil do stávkové pohotovosti. Důvodem je neúspěšně probíhající jednání o zvyšování platů a mezd a nedodržení dříve daných slibů. Do stávkové pohotovosti OS vstupuje i proto, že mu záleží na dalším fungování nemocnic, které jsou zásadní pro dostupnou a kvalitní zdravotní péči. V praxi se totiž dál prohlubuje personální krize, která už ohrožuje rozsah a kvalitu poskytované péče i samu existenci některých menších nemocnic.     Více zde: http://osz.cmkos.cz/cz/clanky/17-8-2018-stavkova-pohotovost.aspx

#KonecLevnéPráce 2018

2 měsíce 1 týden ago
#KonecLevnéPráce 2018 je tady! Přidejte se a vyslovte svůj požadavek na #KonecLevnéPráce v České republice!Odborářky a odboráři z celé země vysloví 11. září své cíle v kolektivním vyjednávání, které se nejvíce samozřejmě týkají mezd a platů, včetně úrovně minimální mzdy pro rok 2019. Neopomineme ani zkracování pracovní doby a bezpečnost práce.

Kdy mám nárok na ochranné nápoje?

2 měsíce 2 týdny ago
Zaměstnavatel musí zajistit všem zaměstnancům podle § 28 nařízení vlády č. 361/2007 Sb. pitnou vodu v množství postačujícím pro potřeby pití. Kdy a za jakých okolností máte nárok na ochranný nápoj?

Josef Středula versus Vladimír Dlouhý. O kolik má příští rok vzrůst minimální mzda?

2 měsíce 3 týdny ago
Odbory versus firmy, pravice versus levice. Spory o minimální mzdu se znovu vrací na scénu. Českomoravská konfederace odborových svazů prosazuje, aby lidé od příštího roku pobírali minimální výdělek ve výši 13 700 Kč. Tedy o 1500 víc než teď. A jejich požadavek podpořili i sociální demokraté, kteří drží ministerstvo práce a sociálních věcí. Hnutí ANO i firmy by ale chtěly být v přidávání skromnější. Podívejte se na duel Seznamu s Josefem Středulou a Vladimírem Dlouhým.
Zaškrtnuto
2 hodiny 24 minuty ago
Českomoravská konfederace odborových svazů
Subscribe to ČMKOS feed