ČMKOS

Otevřený dopis čínskému velvyslanci ve věci veřejných protestů v Hongkongu

4 dny 10 hodin ago
V solidaritě s našimi sestrami a bratry z hongkongské konfederace HKCTU adresoval předseda ČMKOS Josef Středula tento otevřený dopis Jeho Excelenci Ťien-minovi Čangovi, velvyslanci Čínské lidové republiky v České republice.Vyzývá v něm k zajištění ukončení represí proti demonstrantům, upuštění od vyvíjení nátlaku na úřady a firmy, aby propouštěly své zaměstnance, kteří se do protestů zapojí. Vyzývá rovněž k zahájení dialogu s veřejností splněním pěti požadavků.

544. plenární zasedání EHSV - červen 2019

3 týdny 3 dny ago
Evropský hospodářský a sociální výbor na svém 544. plenárním zasedání v Bruselu ve dnech 19. – 20. června 2019 schválil 10 stanovisek; a vedl debatu v souvislosti se stanoviskem SC/051 Dlouhodobá strategie EU v oblasti snižování emisí skleníkových plynů, jíž se zúčastnil Maroš Šefčovič, místopředseda Evropské komise a komisař pro energetickou unii.

543. plenární zasedání EHSV - květen 2019

3 týdny 3 dny ago
Evropský hospodářský a sociální výbor na svém 543. plenárním zasedání v Bruselu ve dnech 15. – 16. května 2019 schválil 11 stanovisek; vedl diskuse: O problémech, jimž bude čelit nová Evropská komise a nový Evropský parlament v oblasti politiky hospodářské soutěže, zejména v souvislosti s digitální ekonomikou a udržitelným rozvojem, které se zúčastnila evropská komisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestager; o antisemitismu, které se zúčastnili paní Raya Kalenova, místopředsedkyně Evropského židovského kongresu, pan Michał Bilewicz, profesor, Středisko pro výzkum předsudků, Fakulta psychologie, Varšavská univerzita, a pan Joël Kotek, profesor na Svobodné univerzitě Brusel a na Institutu politických studií v Paříži, člen vědecké rady Muzea holocaustu a lidských práv v Mechelenu a belgický korespondent univerzity v Tel Avivu.  

542. plenární zasedání EHSV - březen 2019

3 týdny 4 dny ago
Evropský hospodářský a sociální výbor na svém 542. plenárním zasedání v Bruselu ve dnech 20. – 21. března 2019 schválil 17 stanovisek; vedl diskuse o: budoucnosti Evropy v souvislosti s přijetím stanovisek Naslouchat občanům Evropy v zájmu udržitelné budoucnosti (Sibiu a ještě dále) a Budoucnost EU: přínos pro občany a respektování evropských hodnot; evropské občanské iniciativě „Stop extremismu“, jíž se zúčastnili pánové Sebastian Reimer a Michael Laubsch z organizačního výboru evropské občanské iniciativy „Stop extremismu“; budoucnosti Evropy, jíž se zúčastnil pan Patrick Bernasconi, předseda Hospodářské, sociální a environmentální rady Francie.

541. plenární zasedání EHSV - únor 2019

3 týdny 4 dny ago
Evropský hospodářský a sociální výbor na svém 541. plenárním zasedání v Bruselu ve dnech 20. – 21. února 2019 schválil 11 stanovisek; vedl diskusi o společné zemědělské politice na období 2021–2027 za účasti evropského komisaře pro zemědělství a rozvoj venkova, pana Phila Hogana; a zorganizoval akci na téma „Občanská společnost usilující o rEUnaissanci“ a navazující tematické workshopy.

540. plenární zasedání EHSV - leden 2019

3 týdny 4 dny ago
Evropský hospodářský a sociální výbor na svém 540. plenárním zasedání v Bruselu ve dnech 23. – 24. ledna 2019 schválil 13 stanovisek; vedl diskusi na téma brexitu, které se zúčastnil hlavní vyjednavač, vedoucí pracovní skupiny Komise pro přípravu a vedení jednání se Spojeným královstvím pan Michel Barnier; vedl diskusi na téma Reforma WTO s cílem přizpůsobit se vývoji v oblasti světového obchodu, které se zúčastnil pan Karl Brauner, zástupce generálního ředitele Světové obchodní organizace; a vedl diskusi o prezentaci priorit rumunského předsednictví Rady EU, které se zúčastnila paní Vasilica-Viorica Dǎncilǎ, předsedkyně rumunské vlády.

539. plenární zasedání EHSV - prosinec 2018

3 týdny 4 dny ago
Evropský hospodářský a sociální výbor na svém 539. plenárním zasedání v Bruselu ve dnech 12. – 13. prosince 2018 schválil 30 stanovisek; vyslechl prezentaci závěrů platformy více zúčastněných stran na vysoké úrovni, vytvořené Komisí, a vedl diskusi na téma Směřování k udržitelné Evropě do roku 2030, které se zúčastnil pan Frans Timmermans, první místopředseda Evropské komise, a předal Cenu pro občanskou společnost.

538. plenární zasedání EHSV - říjen 2018

3 týdny 5 dnů ago
Evropský hospodářský a sociální výbor na svém 538. plenárním zasedání v Bruselu ve dnech 17. – 18. října 2018 schválil 54 stanovisek; vedl diskusi na téma „Vnější hrozby a výzvy, jimž Evropská unie čelí“, které se zúčastnila paní Federica Mogerini, vysoká představitelka Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku a místopředsedkyně Evropské komise; a vedl diskusi v souvislosti se stanoviskem NAT/750, které se zúčastnil pan Christos Stylianides, evropský komisař pro humanitární pomoc a řešení krizí.  

537. plenární zasedání EHSV - září 2018

3 týdny 5 dnů ago
Evropský hospodářský a sociální výbor na svém 537. plenárním zasedání v Bruselu ve dnech 19. – 20. září 2018 schválil 45 stanovisek; vedl diskusi o novém víceletém finančním rámci, které se zúčastnil evropský komisař pro rozpočet a lidské zdroje Günther Oettinger; vedl diskusi o o balíčku opatření v oblasti mobility III a o Nástroji pro propojení Evropy, které se zúčastnila evropská komisařka pro dopravu Violeta Bulc; a vedl diskusi o evropské občanské iniciativě „Minority SafePack“.

Proč je důležité zachovat zdravotní péči v nemocnicích?

1 měsíc ago
  Záznam tiskové konference odborového svazu zdravotnictví a sociální péče   Témata: - Proč jsou malé nemocnice výhodné pro pacienty, pojišťovny i systém zdravotnictví  - Jak se tlakem na malé nemocnice zhoršuje dostupnost zdravotní péče - Jaké má dopady politicky prosazená restrukturalizace nemocnic
Zaškrtnuto
29 minut 45 sekund ago
Českomoravská konfederace odborových svazůA
Subscribe to ČMKOS feed