ČMKOS

Chcete-li ušetřit, vsaďte na prevenci

2 týdny 3 dny ago
Chcete-li ušetřit, vsaďte na prevenci!   Cílem kampaně, na které se podílí ČMKOS, je postupně představit pět příběhů popisujících smrtelné nebo závažné pracovní úrazy s hlavní myšlenkou, že investice do BOZP je důležitá jak pro zaměstnance, tak pro zaměstnavatele.

Pohledy: Český zaměstnanec v době pokoronavirové

3 týdny 3 dny ago
První číslo odborné revue POHLEDY v tomto roce se soustřeďuje na dobu, která nyní nastává po koronavirové pandemii s těžkým dopadem na české hospodářství a zaměstnance i jejich rodiny. Stát přijímá soubory opatření jak postupně zdevastovanou ekonomiku obnovit a udržet zaměstnanost. Odbory bedlivě sledují, aby čeští zaměstnanci a jejich rodiny z této nouzové situace nevyšli jako poražení, aby oni nebyli opět těmi daňovými soumary, kteří vše zaplatí.

Odbory s vámi na Moravě

2 měsíce ago
Po čase opět vyrazíme na Moravu - tentokrát do Zlína, Prostějova a Olomouce. Nabízíme lidem (nejen) bezplatné právní poradenství. Dorazte a pobavte se s námi o své práci! Budeme se těšit.

TK OSZSP ČR a LOK-SČL k odměnám za práci při epidemii COVID-19

2 měsíce ago
Pořádal: - Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR ( http://www.zdravotnickeodbory.cz ) - Lékařský odborový klub – Svaz českých lékařů ( https://www.lok-scl.cz )   Téma: Práce zaměstnanců ve zdravotnictví a sociálních službách při pandemii COVID-19 a ocenění za ni, sliby politiků a skutečnost

Odbory s vámi v regionech

2 měsíce 1 týden ago
Máme za sebou nelehkou dobu, kterou způsobil koronavirus. Přestože se uvolňují vládní opatření a vše se opět začíná rozjíždět, důsledky krize vyvolané koronavirem bude řada zaměstnanců pociťovat ještě dlouho. I proto jsme rádi, že můžeme zahájit letošní výjezdy do regionů, na kterých nabízíme lidem nejen bezplatné právní poradenství. Dorazte a pobavte se s námi o své práci!   První letošní výjezdy do regionů chystáme 15. června 2020 v Českých Budějovicích u hlavního vchodu do nemocnice a 16. června 2020 v Táboře, nám. T. G. Masaryka.

Výzkum "Celoživotní učení, vzdělávání a osobní růst zaměstnanců v ČR"

2 měsíce 1 týden ago
Výzkum se soustředil na mapování celoživotního vzdělávání zaměstnanců ve firmách z pohledu jak zaměstnanců samotných, tak i členů odborových organizací a pracovníků, kteří ve firmách rozhodují o formě a nabídce celoživotního vzdělávání, tedy zastávají v tomto výzkumu pozici zaměstnavatele. Zpracovatel výzkumu: Median, s.r.o.

Varování před dopady opatření neomezeného loss carryback

2 měsíce 1 týden ago
Vláda na jednání v pondělí 25. 5. schválila opatření umožňující firmám odepsat letošní ztrátu ze zisků v letech 2018 a 2019 a získat tak zpět již dříve zaplacenou daň z příjmů právnických osob (tzv. loss carryback). Bez omezení toto opatření znamená obrovský zásah do státního i obecních rozpočtů. Opatření přitom nemá dostatečně silné ekonomické odůvodnění, bylo schváleno bez detailnější analýzy a bez vyhodnocení dopadů. Jiná opatření podporovaná a zvažovaná vládou jsou v současné situaci levnější, efektivnější a vhodnější. 

Nenechte se obejít! Zvlášť, když jde o vaše zdraví.

2 měsíce 3 týdny ago
Bezpečnost práce rozhodně nelze jen tak opominout. V zákoníku jsou stanoveny jasné povinnosti zaměstnavatele. Jednou z nich je, že důležitá opatření v rámci bezpečnosti práce musí projednat s odborovou organizací a zástupci pro oblast bezpečnosti práce anebo přímo se zaměstnanci.   Jiný postup je protiprávní!

Sondy REVUE 5/2020 - elektronická verze zdarma

2 měsíce 3 týdny ago
Magazín Sondy REVUE - Květnové číslo přináší:   1. Jak imunita denně válčí o naše zdraví? Odpovídá přední český imunolog Ivan Šterzl.2. Editorial Jany Kašparové: Lobbisté nahradili tripartitu?3. Rubrika Co řekli politici: O výši podpory v nezaměstnanosti.4. Anketa s předsedy odborových svazů: Krizovou zkoušku odbory zvládly a vyjdou posíleny.5. Rozhovor: Dovolená v Česku je naším plánem říká Sondám ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.6. Dopady epidemie na ekonomiku řeší v Česku tři týmy expertů.7. Jaká opatření podniklo Německo v boji s koronavirem.8. Aktuální právní servis a další...

Práce má svůj svátek už 130 let

3 měsíce 1 týden ago
Svátek práce je zase tady a tentokrát má kulatiny! Od prvního protestu dělníků za osmihodinovou pracovní dobu uplynulo už 130 let.   Je samozřejmé, že v dnešní době je hlavním tématem pandemie a s tím související otázka zdraví, ekonomické situace a vztahů mezi lidmi. Ale právě kvalita práce, pracovní doba nebo ochrana zdraví při práci - tedy klíčové požadavky odborů už od 19. století - znovu vystupují jako zásadní témata v současné situaci.   Přejeme vám všem krásný svátek práce. Užijte si volno a vám, kteří i dnes musíte pracovat, děkujeme. Bez vás by to nešlo.

Připomínáme si oběti smrtelných pracovních úrazů a koronarovirové pandemie

3 měsíce 1 týden ago
Dnes je Mezinárodní vzpomínkový den za oběti pracovních úrazů. Je to den smutku nejen pro odbory, ale pro celý svět. Je silným varováním, jak nesmírně důležitá je ochrana zaměstnanců a všech lidí před nemocemi, zejména na pracovišti. Devastující následky koronarovirové pandemie negativně už dnes ovlivňují budoucí statistiky úmrtí v práci. Při příležitosti letošního Mezinárodního vzpomínkového dne myslíme s úctou na všechny, kteří zemřeli kvůli své práci. Budete s námi i vy držet minutu ticha? #IWMD  
Zaškrtnuto
2 hodiny 27 minut ago
Českomoravská konfederace odborových svazůA
Subscribe to ČMKOS feed