ČMKOS

TISKOVÁ ZPRÁVA: Odbory jsou odbory, ne lobbistická skupina

4 dny 4 hodiny ago
Zákulisní a netransparentní lobbing je v ČR reálný problém, na který upozorňovaly i odbory. Protože právní úprava mířící na lobbisty v Česku dosud chybí, minulá vláda přistoupila k vypracování věcného návrhu zákona. V zahraničí se lobbing běžně reguluje, v posledních letech obdobné úpravy přijalo Maďarsko, Slovinsko, Rakousko. Nyní se tímto problémem začala zabývat stávající vláda v demisi a navázala na úpravu, kterou připravoval ministr pro lidská práva Sobotkovy vlády.

Únorové vydání časopisu Sondy Revue

2 týdny 4 dny ago
Hlavní témata, která naleznete v únorovém vydání Sondy REVUE: Odbory udávají v médiích mzdový tón, zaměstnanci bohatnou Cestovní náhrady v roce 2018 Češi jsou nejen levní, ale pracují o 10 let déle než Němci 16 stran aktuálního právního servisu Časopis můžete objednat prostřednictvím e-mailu sondy-odbyt@cmkos.cz.

Soutěž o nejlepší příběh spojený s odbory

4 týdny 2 dny ago
Zapojte se do soutěže o nejlepší příběh spojený s odbory, kterou dnešním dnem vyhlašuje Českomoravská konfederace odborových svazů.   Tři nejlepší autoři se mohou těšit na gastronomický zážitek spojený s diskusí s předsedou ČMKOS a absolutní vítěz bude navíc ve dnech 27. – 28. dubna 2018 hostem VII. Sjezdu ČMKOS.

TISKOVÁ ZPRÁVA: Návrh novely zákona o státní službě

1 měsíc ago
Tisková zpráva: Návrh novely zákona o státní službě Odborový svaz státních orgánů a organizací odmítá návrh novely zákona o státní službě v předložené podobě. Ani po včerejším jednání na Ministerstvu vnitra ČR k vypořádání připomínek se nemůžeme zbavit dojmu, že hlavním cílem novely je narušení původního smyslu zákona, kterým je depolitizace a profesionalizace státní služby.

ČMKOS k prezidentské volbě

1 měsíc 1 týden ago
Tisková zpráva: ČMKOS k prezidentské volbě Největší odborová centrála v ČR plně respektuje legitimní rozhodování voličů v prezidentské volbě, kteří do druhého kola z velké škály osobností vybrali dva silné kandidáty.

Lednové vydání časopisu Sondy Revue

1 měsíc 1 týden ago
Hlavní témata, která naleznete v lednovém vydání Sondy REVUE: Porušování práv zaměstnanců a odborů v roce 2017 Odpovědnost zaměstnavatele za škodu způsobenou pracovním úrazem a nemocí z povolání Budou poslanci brát ohled na stanovisko sociálních partnerů? Co pro nájemníka znamená změna vlastníka domu Časopis můžete objednat prostřednictvím e-mailu sondy-odbyt@cmkos.cz.

Prosincové vydání časopisu Sondy Revue

2 měsíce ago
Hlavní témata, která naleznete v říjnovém vydání Sondy REVUE: Nařízení EU na ochranu osobních údajů platí i pro odbory Celoroční obsah právního poradenství Sond Konec levné práce láká do odborů nové členy 16 stran aktuálního právního servisu a mnoho dalšího Časopis můžete objednat prostřednictvím e-mailu sondy-odbyt@cmkos.cz.

Seminář pro svazové inspektory bezpečnosti práce

2 měsíce 2 týdny ago
Ve dnech 9. a 10. října 2017 se v hotelu Labe v Pardubicích konal seminář pro svazové inspektory bezpečnosti práce. Seminář pořádala ČMKOS ve spolupráci s Evropskou agenturou pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci v rámci dvouleté kampaně Zdravé pracoviště 2016/2017, která je zaměřena na téma „Zdravé pracoviště pro všechny bez rozdílu věku“. Témata semináře: Kampaň Zdravé pracoviště pro všechny bez rozdílu věkuEvropský průzkum ESENER – role zaměstnanců při řízení BOZP v Evropě a ČR: Daniela Kubíčková, Český Focal Point Ochrana osobních údajů: Ing. Milan Ševčík, Úřad pro ochranu osobních údajů Práva a povinnosti odborové organizace v oblasti BOZPJUDr. Jaroslav Stránský, ČMKOS, Právnická fakulta Masarykovy univerzity v Brně Novinky v oblasti BOZP a jejich vztah k povinnostem zaměstnavatele

Benefitní portál ČMKOS Odboryplus.cz opět v provozu

2 měsíce 2 týdny ago
Po technické přestávce je opět spuštěn benefitní portál Odboryplus.cz. Portál, který je určen všem členům odborových organizací sdružených v ČMKOS má nového provozovatele (Refin Asistent s.r.o) a novou tvář. Portál bude i nadále našim členům přinášet nabídky zvýhodněných služeb a zboží. Všichni, kdo využívali původní portál Odboryplus.cz, obdrží v prvním týdnu provozu e-mail s návodem na potvrzení registrace v tomto novém portálu. Všichni ostatní členové mají k dispozici registraci přímo na stránkách benefitního portálu. Konkrétní podmínky výhod a způsob jejich získání se zobrazí pouze registrovaným uživatelům. Podmínkou pro registrace je členství v některé z našich odborových organizací. 
Zaškrtnuto
1 minuta 26 sekund ago
Českomoravská konfederace odborových svazů
Subscribe to ČMKOS feed