SONDY

Z nemocnic zní ostrý nesouhlas

6 dnů 10 hodin ago
Zaměstnanci nemocnic píší ministrovi kvůli jeho přístupu ke zvyšování platů a mezd   Ostrý nesouhlas zaměstnanců nemocnic vyvolala slova ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha o zvyšování platů a mezd, která pronesl v pondělí 10. června na jednání tripartity. Ministr uvedl, že personální situace v nemocnicích je sice problém, ale že ministerstvo podniká všechny možné kroky, aby se situace stabilizovala.

Ostuda české zahraniční politiky

6 dnů 10 hodin ago
Josef Středula, předseda ČMKOS: Vláda podcenila významné výročí Oslav 100. výročí Mezinárodní organizace práce (International Labour Organization) se nezúčastní žádný člen české vlády. Právě v těchto dnech si celý svět v Ženevě připomíná toto významné historické výročí Mezinárodní organizace práce (MOP).

Všechny obory chtějí nové lidi

1 týden 4 dny ago
Nábor pracovníků hlásí pro příští čtvrtletí pět procent zaměstnavatelů    Pět procent zaměstnavatelů v České republice očekává ve třetím čtvrtletí letošního roku (červenec, srpen, září) nárůst počtu pracovních sil, přičemž jejich snížení předpovídá nula procent, žádné změny neočekává celých 94 procent zaměstnavatelů. 

ČMKOS proti dumpingovým mzdám

2 týdny 6 dnů ago
 Rostoucí mzdy nesmějí být podtrženy dovozem levné  pracovní síly   Hospodářská komora a někteří zaměstnavatelé mají stále zájem o dovoz levné pracovní síly do ČR. Opět to prokázali svým jednoznačně odmítavým stanoviskem vůči návrhu, kterým se zabývala vláda a jehož cílem je zabránit dumpingovým mzdám.

Josef Středula zvolen místopředsedou evropských odborů

1 měsíc ago
Úspěch českých a moravských odborů   Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula byl ve čtvrtek 23. 5. 2019 zvolen místopředsedou Evropské odborové konfederace na jejím 14. sjezdu, který se konal ve Vídni.

Jak zvednout nízké důchody pečujících osob

1 měsíc 3 týdny ago
Co navrhuje Komise pro spravedlivé důchody    V pátek 3. května 2019 se uskutečnilo III. zasedání Komise pro spravedlivé důchody za účasti ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD). Na tomto jednání byla diskutována opatření k odstranění nespravedlivě nízkých důchodů pečujících osob. Komise mimo jiné navrhla dopracování záměru na uplatnění doby péče o dítě od 4 do 9 let jako vyloučené doby.

1. máj na Špilberku 2019

1 měsíc 3 týdny ago
Počasí bylo skvělé, nálada perfektní... Fotogalerie z oslavy 1. máje na Špilberku v Brně

Práce opět oslavila svůj svátek na Špilberku

1 měsíc 3 týdny ago
Již tradičně oslavili odboráři 1. máj i na Špilberku v Brně. Oslavy pořádala Českomoravská konfederace odborových svazů, jako spolupořadatel se zúčastnil Odborový svaz KOVO. Mladší i starší návštěvníci si poslechli koncerty populárních hudebních skupin, byly zde rodinné soutěže a hry pro děti, ukázky práce policejních psovodů...      

Sociální nespravedlnost v záběru mladých odborářů

1 měsíc 3 týdny ago
Ze setkání CEYTUN (Central European Youth Trade Unionist Network)   Středoevropští mladí odboráři se na počátku dubna sešli v Praze na setkání organizace CEYTUN (Central European Youth Trade Unionist Network). Věnovali se tématu sociální nespravedlnosti. Na setkání vystoupili i Josefa Středula a Aleš Chmelař, náměstek ministra zahraničních věcí.

Počet mrtvých se v loňském roce opět zvýšil!

1 měsíc 4 týdny ago
Odbory symbolicky uctily oběti smrtelných pracovních úrazů   V Česku loni přibylo smrtelných pracovních úrazů. O život v práci přišlo 123 lidí. Každoročně 28. dubna si odbory na celém světě připomínají památku obětí pracovních úrazů, nemocí z povolání a zraněných při práci. Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) uspořádala před svým sídlem v  Praze pietní akt k uctění památky těchto obětí.

Josef Středula: Jde nám zejména o růst tarifů

2 měsíce ago
Odboráři vyzvali vládu k zahájení vyjednání o platech ve veřejném sektoru   Odbory veřejného sektoru vyzvaly v úterý (23. 4. 2019) vládu, aby s nimi začala co nejdříve jednat o růstu platů na příští rok. ČSSD podporuje brzké zahájení vyjednávání o platech s vládou. Novinářům tyto informace po setkání vedení ČSSD s odboráři sdělili předseda strany Jan Hamáček a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula.

Vyšetřování "Dieselgate" přineslo další žalobu

2 měsíce ago
Bývalý nejvyšší boss Volkwagenu obžalován   Tři roky po propuknutí tzv. dieselového skandálu byla u zemského soudu v Braunschweigu vznesena obžaloba proti bývalému šéfovi koncernu Volskwagen Martinu Winterkornovi.

Úspěchy jihočeských kováků

2 měsíce ago
Ve firmách, v nichž působí OS KOVO, mají lidé nadprůměrné příjmy   Průměrná hrubá měsíční mzda v bezmála šedesátce jihočeských průmyslových podniků, v nichž působí Odborový svaz KOVO, přesáhla v loňském roce krajský průměr o více než pět tisíc korun. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) a interních statistik OS KOVO.

Nová strategie pro Lesy ČR

2 měsíce ago
Z jednání malé tripartity v lesním hospodářství a dřevozpracujícím průmyslu ČR   Tripartita sociálních partnerů v lesním hospodářství a dřevozpracujícím průmyslu ČR se na svém jednání v polovině dubna v Praze zabývala zejména následujícími body:1.  Dotační program pro nestátní vlastníky lesů.2.  Aktuální informace v oblasti mzdové politiky v lesním hospodářství a dřevozpracujícím průmyslu.

Práce opět bude mít svůj svátek

2 měsíce ago
  Tradiční oslava 1. máje v Brně na Špilberku   Stejně jako v minulých letech se Českomoravská konfederace  odborových svazů i letos chystá na oslavy 1. máje - Svátku práce - na Špilberku v Brně. Návštěvníci se mohou těšit mimo jiné na koncerty populárních hudebních skupin, soutěže a hry pro děti i rodiny a další program. Budou také moci využít poradnu pro občany a získat informace o práci odborů. Vstup bude zdarma. 

Budoucnost práce výzvou současnosti

2 měsíce 1 týden ago
100 let od vzniku Mezinárodní organizace práce   Mezinárodní konference, organizovaná Českomoravskou konfederací odborových svazů, která byla věnována výročí 100 let vzniku Mezinárodní organizace práce (ILO), se konala 16. 4. 2019 v Praze, v Černínském paláci. Konferenci podpořilo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR a Ministerstvo zahraničních věcí ČR.
Zaškrtnuto
1 hodina 33 minuty ago
e-sondy
Subscribe to SONDY feed