SONDY

Poslední slovo o osudu platů učitelů vysloví poslanci!

3 dny 5 hodin ago
Ve sněmovně se bude hlasovat o pozměňovacích návrzích ke státnímu rozpočtu   Vláda ČR se velmi chvályhodně v programovém prohlášení zavázala k tomu, že na konci jejího volebního období dosáhne plat učitelů 150% průměrné mzdy roku 2017. Vše nasvědčuje tomu, že vláda svůj závazek splní, ale od té doby se mnohé změnilo – výrazně vzrostla průměrná mzda a platy ve veřejném sektoru...

Souhlasíte se zvýšením minimální mzdy?

1 týden 1 den ago
Předseda ĆMKOS  v pořadu Michaely Jílkové Máte slovo   Moderátorka Michaela Jílková v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovala v pořadu České televize Máte slovo o navyšování minimální mzdy. Hosty pořadu byli: Roman Sklenák – poslanec ČSSD, Věra Kovářová – poslankyně STAN, Josef Středula – předseda ČMKOS, Irena Bartoňová Pálková – viceprezidentka Hospodářské komory, a další. Zhlédněte připojené video.

Škoda, že koalice nevyslyšela doporučení prezidenta

1 týden 2 dny ago
Josef Středula ke zvýšení minimální mzdy:   "Zvýšení minimální mzdy je velmi dobrý signál, že její růst pokračuje a to výrazně. Koalice tím vyjádřila důvěru v naší ekonomiku. Za minimální mzdu se musí vyplatit pracovat a její růst, motivaci k práci zvyšuje. Omezují se příjmové nerovnosti, protože se zvyšuje její podíl na průměrné mzdě, který je v zemích EU daleko vyšší než u nás."

Výročí 100 let Mezinárodní organizace práce (ILO)

1 týden 4 dny ago
Videa vyprávějí o práci a cílech ILO i ČMKOS   Mezinárodní organizace práce (International Labour Organization, zkratka ILO) usiluje již více než 100 let o prosazování sociální spravedlnosti a mezinárodně uznávaných pracovních práv. Je blízkým partnerem ČMKOS – společně prosazují lepší podmínky pro lidi práce. 

MPSV otevřelo mezinárodní diskuzi o budoucnosti práce

2 týdny 3 dny ago
První ročník konference Fórum zaměstnanosti se konal v Olomouci   Potřeby trhu práce, chybějící zaměstnanci, digitalizace a robotizace nebo rozvoj pracovníků – i o tom v Olomouci diskutovali 12. a 13. listopadu odborníci na prvním ročníku mezinárodní konference Fórum zaměstnanosti 2019, kterou uspořádalo MPSV.  Zavítali sem ministři práce a sociálních věcí středoevropských zemí a více než 400 návštěvníků a 60 expertů z České republiky i ze zahraničí.

Tripartita: o výši minimální mzdy rozhodne vláda

2 týdny 4 dny ago
Rozhodovat se bude mezi návrhem zaměstnavatelů a odborů   Dlouho očekávané jednání tripartity, které mělo vnést jasno o tom, jaká bude výše minimální mzdy v příštím roce, dalo vládě pouze mantinely, v jakých se bude pohybovat při svém rozhodnutí.

3. Sněm ČMKOS

2 týdny 5 dnů ago
ANOTACE 3. zasedání Sněmu ČMKOS se uskuteční dne 19. 11. 2019 (úterý). Jednání bude zahájeno v 9.30 hodin v Kongresovém sálu Hotelu Olšanka, Praha 3, Táboritská 23/1000.     

Odchod do důchodu v náročných profesích

3 týdny 1 den ago
Komise pro spravedlivé důchody jednala o principech nultého a prvního pilíře   Na svém jednání v pátek 15. listopadu se Komise pro spravedlivé důchody zabývala principy konceptu nultého a prvního pilíře. MPSV předložilo materiál s návrhy takových opatření, která dokáží naplňovat kritéria spravedlnosti, srozumitelnosti a udržitelnosti důchodového systému. Komise se věnovala i možnostem dřívějšího odchodu do důchodu pro pracovníky v náročných profesích.  

ASO: Minimální mzda by měla činit alespoň 50 % průměru!

3 týdny 1 den ago
Josef Středula: Jsme jako v rozvojové zemi...   Zaznělo na mezinárodní konferenci, kterou pořádala 14. listopadu v Praze pod názvem „Sociální dialog jako prevence polarizace společnosti a nástroj k práci s lidským kapitálem v době digitalizace a robotizace“ Asociace samostatných odborů (ASO).

Andrej Babiš k analýze ČMKOS

3 týdny 2 dny ago
Premiér počítá se spoluprací sociálních partnerů při koncipování hospodářské strategie   Premiér Andrej Babiš počítá se spoluprací sociálních partnerů při koncipování Hospodářské strategie ČR 2020. Uvedl to dnes (14. 11. 2019) v odpovědi Josefovi Středulovi, jako reakci na zaslanou studii ČMKOS - "Šance na přibližování českých mezd vyspělé EU."

Odboráři varují před katastrofou ocelářství v ČR i EU

3 týdny 4 dny ago
TISKOVÁ ZPRÁVA Ocelářství a na něj navazující průmysl jsou v ohrožení. Pokud česká vláda a Evropská komise nepřijmou opatření na ochranu tohoto odvětví, hrozí podle odborářů kolaps, který se v České republice přímo dotkne obrovského počtu lidí. Důvod? Klesající spotřeba tuzemské oceli, kterou válcují dovozy ze zemí mimo Evropskou unii. 

Žádnou firmu jsme nepoložili

4 týdny 1 den ago
Rozhovor předsedy ČMKOS Josefa Středuly pro časopis Ekonom    Rekordně nízká nezaměstnanost, rychlé tempo růstu mezd. Výrazně poskočila minimální mzda. V červenci pak zanikla karenční doba, firmy opět musí platit lidem již od prvního dne nemoci. Odbory v poslední době skutečně nemají špatné časy. Vše pod vedením Josefa Středuly...

Stávka, která se nemusela uskutečnit …

1 měsíc ago
Komentář Jany Kašparové ke stávce učitelů   … kdyby se ministr Plaga zachoval moudře a prioritu školství si vzal k srdci. Školské odbory vždy za Plagou stály, několikrát se za něho postavily. Konečně rozumný ministr, zaznívalo. Vkládaly velké naděje v současnou vládu, která se jako první k prioritě školství přihlásila v programovém prohlášení, zatímco v minulosti kabinety o ní jen hovořily a skloňovaly ve všech pádech.

Deset dnů ke generální stávce

1 měsíc ago
Akce ČMKOS ke 30. výročí generální stávky     Vážené odborářky, vážení odboráři, pojďte si s námi připomenout události před 30 lety, klíčovou roli zaměstnanců v roce 1989 a stávkových výborů, které se společně s odborovými organizacemi významně podílely na přípravě generální stávky.

Školské odbory: stávka bude

1 měsíc ago
Vedení svazu se omluvilo rodičům   Na tiskové konferenci v pondělí (4. 11.) v Praze vyhlásily školské odbory oficiálně důvody stávky, která se bude konat ve středu 6. 11. 2019. „Chtěli bychom se omluvit rodičům i zřizovatelům, že jim zkomplikujeme život,“ řekl na úvod konference předseda školských odborů František Dobšík.
Zaškrtnuto
36 minut 40 sekund ago
e-sondy
Subscribe to SONDY feed