SONDY

Česká republika - Švýcarsko východní Evropy

2 dny 10 hodin ago
Každý osmý pracující v Česku je cizinec   Česká ekonomika se stále více spoléhá na zaměstnance s cizím státním občanstvím. Většinu celkového počtu cizinců u nás tvoří občané Ukrajiny, Slovenska a Vietnamu, významný podíl zaujímají také občané Ruska, Polska, Bulharska a Rumunska. V počtu usazených převyšují občané třetích zemí nad občany EU.

Jaroslav Souček: Neférová zahraniční konkurence drtí evropské ocelářství

1 týden 6 dnů ago
Čím žijeme   Ocelářství a navazující průmyslová odvětví jsou v ohrožení. Odbory žádají, aby česká vláda a Evropská komise přijali opatření na ochranu odvětví, v opačném případě může dojít ke kolapsu, ohrožujícímu obrovské množství pracovních míst jak v Česku, tak v zahraničí.

Ekonomika padne, pokud mzdy neporostou dost

2 týdny 2 dny ago
Rozhovor předsedy ČMKOS Josefa Středuly v MF DNES   Odboráři požadují, aby mzdy letos rostly v ekonomice o šest až sedm procent. Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula říká, že si to firmy navzdory očekávanému zpomalení mohou dovolit. Pokud mzdy dostatečně neporostou, může to ohrozit celou ekonomiku. „Spotřeba obyvatel dnes tvoří HDP více než z poloviny,“ míní Josef Středula.

Kováci podporují šikovné mládí

2 týdny 2 dny ago
Firemní kultura   Vítězem jihočeského krajského kola 5. ročníku soutěže T-Profi – Talenty pro firmy, které se uskutečnilo v listopadu na českobudějovickém výstavišti v rámci výstavy Vzdělání a řemeslo, se stal tým strojírenské společnosti Kern-Liebers CR. Druhé místo obsadilo družstvo MOTOR JIKOV GROUP a třetí celek Groz-Beckert Czech.

Daňově nejvýhodnější stravenka pro rok 2020

2 týdny 2 dny ago
Nová hodnota stravného na pracovních cestách - 103 Kč na den   „Zaměstnancům se stravenka vyplatí víc než příspěvek ke mzdě, který by musel být zdaněn,“ říká Jan Matoušek, marketingový manažer pro stravenky ze společnosti Sodexo Benefity. Hodnota nejvýhodnější stravenky meziročně vzrostla o 8 Kč. Cena průměrného oběda podle společnosti Sodexo dosahuje 127 Kč, a hodnota daňově nejvýhodnější stravenky tak víceméně kopíruje reálnou situaci na trhu.  

Projekt eNeschopenka běží naplno

2 týdny 3 dny ago
Co se změní pro pacienty a co pro lékaře... Elektronická neschopenka se od 1. 1. 2020 rozběhla naplno. Pro pacienty tak končí období, kdy museli v horečce obíhat s papírem v ruce lékaře a zaměstnavatele. Zaměstnavatelé budou mít přehled o pracovní neschopnosti prakticky ihned...

Výzvy současnosti – nový pohled

2 týdny 6 dnů ago
Různé potřeby, stejný zájem   Otázka rozmanitých potřeb a diferencovaného přístupu k různým skupinám osob na pracovním trhu nabývá na významu a nebude tomu jinak ani do budoucna. V rámci Evropské unie a vnitřního trhu je tento aspekt zaměstnanecké populace výrazný a představuje pochopitelnou oblast zájmu jak Evropské odborové konfederace, tak odborů v jednotlivých státech.

Česká stopa v sociálním zabezpečení MOP

3 týdny 2 dny ago
Ze zahraničí   V roce stého výročí založení Mezinárodní organizace práce (MOP) je vhodné si připomenout významnou českou účast v jedné ze stěžejních oblastí činnosti této organizace. Sociální pojištění, resp. sociální zabezpečení...

Předplatné

1 měsíc ago
  Adresa pro objednání předplatného a další informace:   Sondy Revue, nám.W. Churchilla 2, 113 59 Praha 3, sondy-odbyt@cmkos.cz.   Pokud nás ještě neznáte, rádi vám zašleme jedno číslo magazínu zdarma na zkoušku.   Produkci nakladatelství Sondy najdete a vyberete si na www.esondy.cz v e-shopu.   Objednávky na publikace zasílejte email: sondy-odbyt@cmkos.cz nebo volejte na číslo 234 462 319.

K dětem se zrakovým postižením dorazil Ježíšek s předstihem

1 měsíc ago
Jihočeští kováci přišli s nadílkou   Mezi děti z Mateřské školy pro zrakově postižené v českobudějovické Zachariášově ulici dorazil s předstihem Ježíšek. A hned o celý týden dříve. Ke školkové nadílce se v úterý 17. prosince přidali se svými dárky také zástupci Odborového svazu KOVO.

Dvě pětiny učňů pracují po škole mimo svůj obor

1 měsíc ago
Rozšířená realita pomáhá řešit nedostatek pracovníků   Průmyslové firmy v Česku našly nový způsob, jak zmírnit dlouhodobý nedostatek zaměstnanců. Chybějící profesionály umí firmy do určité míry nahrazovat rozšířenou realitou, která umožní i poučeným laikům vykonávat činnosti, k nimž nemají plnou kvalifikaci.

Dluh na zálohách u OSVČ při vedlejší činnosti

1 měsíc ago
Právní servis Nikdy jsem jako OSVČ neplatila zálohy, ale až částku vypočtenou v Přehledu za uplynulý rok, protože mám samostatnou výdělečnou činnost jako vedlejší při zaměstnání. Jak je možné, že mi teď přišlo upozornění, že za uplynulý měsíc dlužím zálohu?

Čeká nás minimální důchod a zásluhová penze?

1 měsíc ago
Sonda Sond   Ministerstvo práce a sociálních věcí na jednání Komise pro spravedlivé důchody představilo navrhovanou úpravu I. důchodového pilíře, která by znamenala nastavení základního důchodu pro všechny. Jeho výše by odpovídala minimálnímu životnímu standardu důchodců. Tato změna by pro občany znamenala také srozumitelnější výpočet důchodů.

Odbory a bankéři: důvěra v českou ekonomiku trvá

1 měsíc 1 týden ago
Setkání odborů sdružených ČMKOS s vedením ČNB   Každoroční setkání zástupců odborových svazů sdružených v ČMKOS s bankovní radou a guvernérem ČNB Jiřím Rusnokem se konalo v úterý, 10. 12. 2019.
Zaškrtnuto
2 hodiny 16 minut ago
e-sondy
Subscribe to SONDY feed