SONDY

Odbory s vámi v regionech pokračují v dalších městech

1 den 10 hodin ago
Pokračování úspěšného projektu největší odborové centrály ČMKOS, nazvaného ODBORY S VÁMI, se bude měsících červenci a srpnu odehrávat v dalších městech Česka. Právní experti ČMKOS poskytnou zdarma pracovněprávní poradenství v Teplicích, Ústí nad Labem, Hradci Králové a v Pardubicích. V červeném putovním stanu odborů nabídnou pomocnou ruku všem, na které doléhá nelehká situace v zaměstnání i těm, kteří o práci přišli.    

Fimy obnovují provoz, chtějí zpět i cizince

5 dnů 11 hodin ago
Zájem o zahraniční pracovníky roste, mnoho z nich však má problém s návratem do ČR Karanténní opatření, zavedená kvůli šíření nového typu koronaviru, způsobila odliv zahraničních zaměstnanců. Dle šetření personální agentury Hofmann Personal bylo své zaměstnavatele z výrobního sektoru nuceno opustit až 30 % pracovníků z ciziny, z nichž mnozí mají nyní problém s návratem. Poté, co většina výrobních firem naplno obnovila svůj provoz a snaží se dohnat to, co kvůli karanténě zameškala, tito pracovníci znatelně chybí.

Generace X hledá jistotu práce, mileniálové kariérní růst a jejich mladší kolegové možnosti vzdělávání

1 týden ago
Průzkum Ranstad Rozdíly v prioritách při výběru nového zaměstnavatele se mezi jednotlivými generacemi stále více liší. I když dle aktuálního průzkumu zaměstnaneckých preferencí „Randstad Employer Brand Research“ považují všechny věkové skupiny za nejdůležitější výši mzdy a nefinančních benefitů, další příčky žebříčku faktorů se již u kandidátů různého věku liší.  

Co prosazují evropské odbory ke zmírnění krize

1 týden 3 dny ago
Ze zahraničí Většina evropských odborových centrál se obává předčasného otevření firem a tím i ohrožení zdraví zaměstnanců. Bojují za vyšší mzdy pro ty, kteří jsou v první linii a jejichž místa jsou mnohdy tzv. prekarizovaná.

Kurzarbeit aneb příspěvek v době částečné nezaměstnanosti

1 týden 5 dnů ago
Paragrafy do kapsy Kurzarbeit je termín, který se používá pro dohodu mezi zaměstnanci, zaměstnavatelem a státem. Zaměstnancům se zkrátí pracovní doba a ušlý příjem jim doplatí stát. Zaměstnavatel se zaváže, že nikoho nepropustí. Pro stát je hlavní výhodou, že nedojde ke zrušení pracovních míst...

Hygienické podmínky na pracovišti

2 týdny 3 dny ago
Právní servis Podle harmonogramu vlády o postupném uvolňování mimořádných opatření v oblasti obchodu, služeb, volnočasových aktivit či školní docházky jsme znovu otevřeli naši provozovnu a zaměstnanci se vrátili na pracoviště. Každopádně nás zajímá, kde všude najdeme právní úpravu týkající se hygieny na pracovišti.

Strážce našeho zdraví – IMUNITA

2 týdny 4 dny ago
Rozhoduje, jak odolní budeme i vůči covidu-19 V minulém čísle (č. 5, pozn. red.) jsme v souvislosti s koronavirovou pandemií hovořili s předním imunologem prof. MUDr. Ivanem Šterzlem, CSc. Rozhovor vyvolal zájem, proto jsme na základě vašich otázek připravili jeho pokračování.

Sondy REVUE 6/2020

3 týdny 2 dny ago
Magazín Sondy REVUE, červnové číslo přináší:  * Kdy lze COVID-19 uznat jako nemoc z povolání * Jaroslav Povšík, předseda odborů Škoda Auto: Situaci jsme zvládli, teď vyhlížíme zákazníky * Lubomír Zaorálek: Daialogem s epidemiology získá kultura prostor sáhnout si na kus živobytí * Imunita rozhoduje, jak budeme odolní vůči koronaviru * Co řekli politici o státním rozpočtu na rok 2021 * Kurzarbeit aneb příspěvek v době částečné nezaměstnanosti * Co prosazují evropské odbory ke zmírnění krize * 16 stran aktuálního právního servisu  

Malé podnikání se probouzí

3 týdny 4 dny ago
V květnu přerušilo činnost o 9 % méně živnostníků než vloni Ekonomika se od propuknutí koronavirové krize v ČR pomalu začala probouzet.  Za tři měsíce, od března do května, podnikatelské aktivity pozastavilo více než 20 000 osob samostatně výdělečně činných, což je o 16 % víc než v roce 2019 a o třetinu víc než v roce 2018. Ale v květnu se podle průzkumu společnosti Bisnode situace začala vracet k normálu.

Odbory s vámi v regionech

3 týdny 4 dny ago
Český trh práce začíná pociťovat následky koronavirové krize a lidé přicházejí o své zaměstnání. Velmi často se nyní obracejí na odbory a ty svým členům zdarma poskytují právní servis. Největší odborová centrála ČMKOS přichází s projektem ODBORY S VÁMI a nabízí pomocnou ruku všem. Právní experti ČMKOS budou poskytovat zdarma pracovněprávní poradnu přímo v určitý den a v určitém místě. Jako první můžete letos navštívit putovní stan odborů v Českých Budějovicích a v Táboře. Poté budou následovat výjezdy na Moravu - do Zlína, Olomouce a Prostějova.  

Neoprávněně propuštěným pomůžeme

1 měsíc ago
Svaz se postavil za odboráře z Ryanairu "Odborový svaz dopravy (OSD) je připraven pomoci neoprávněně propuštěným zaměstnancům společnosti Ryanaire, a bude-li to nutné zajistí i právní zastoupení před soudem," uvedl to předseda odborového svazu Luboš Pomajbík v reakci na negativní postoj vedení irské letecké společnosti Ryanair, když čeští zaměstnanci založili odbory.

Odbory: odměny patří všem zdravotníkům

1 měsíc ago
Podle zdravotnických odborů odměny za dobu epidemie covidu-19 náleží všem zdravotníkům, ne pouze těm, kteří se starali přímo o nakažené koronavirem. Měly by být odstupňované podle míry ohrožení. Zástupci Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR to sdělili na tiskové konferenci.

Mladí potřebují více nadšení

1 měsíc ago
Předsedkyní Rady mladých ČMKOS se stala Lea Vondrová V záplavě problémů a množství informací spojených se současnou krizí by neměla zapadnout zpráva o volbě vedení Rady mladých ČMKOS. Pozici předsedkyně obhájila její dosavadní lídryně, dvaatřicetiletá Lea Vondrová.

Magazín Sondy REVUE číslo 5/2020 - Čtení sebevědomých zaměstnanců

1 měsíc 2 týdny ago
Jak imunita denně válčí o naše zdraví? Odpovídá přední český imunolog Ivan Šterzl. Editorial Jany Kašparové: Lobbisté nahradili tripartitu? Rubrika Co řekli politici: O výši podpory v nezaměstnanosti. Anketa s předsedy odborových svazů: Krizovou zkoušku odbory zvládly a vyjdou posíleny. A další zajímavá témata čtěte v magazínu Sondy REVUE 5/2020...    

Sondy REVUE 5/2020 - elektronická verze zdarma

1 měsíc 2 týdny ago
Magazín Sondy REVUE - Květnové číslo přináší:   1. Jak imunita denně válčí o naše zdraví? Odpovídá přední český imunolog Ivan Šterzl.2. Editorial Jany Kašparové: Lobbisté nahradili tripartitu?3. Rubrika Co řekli politici: O výši podpory v nezaměstnanosti.4. Anketa s předsedy odborových svazů: Krizovou zkoušku odbory zvládly a vyjdou posíleny.5. Rozhovor: Dovolená v Česku je naším plánem říká Sondám ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.6. Dopady epidemie na ekonomiku řeší v Česku tři týmy expertů.7. Jaká opatření podniklo Německo v boji s koronavirem.8. Aktuální právní servis a další...
Zaškrtnuto
1 hodina 58 minut ago
e-sondy
Subscribe to SONDY feed