SONDY

Negativní dopady stravovacího paušálu budou nevratné

2 týdny 5 dnů ago
Rozhodnutí vlády zavést zaměstnanecký výdajový paušál na stravování s sebou nese množství hrozeb a rizik. Asociace provozovatelů poukázkových systémů (APROPOS) cítí povinnost na ně upozornit a vyzvat vládu a Poslaneckou sněmovnu, která má o návrhu v září hlasovat, aby tento návrh zvážila a přehodnotila. Reforma bude mít řadu negativních dopadů a dramaticky dopadne nejen na celý gastronomický sektor, ale nastartuje řadu nezvratných změn v oblasti zaměstnaneckého stravování.

Zaměstnanci jsou méně spokojení, než si jejich nadřízení myslí

2 týdny 6 dnů ago
Startup Survio porovnal názory 1 500 lidí se 100 zástupci českých firem a zjistil, v čem se jejich názory na pracovišti nejvíce rozcházejí. Šéfové firem se prý o své lidi zajímají, ti s tím ale souhlasí už méně. Jsou navíc daleko méně spokojení, než se jejich nadřízení domnívají.

Odbory s vámi na západě Čech a na Moravě

2 týdny 6 dnů ago
Odbory opět vyrážejí do regionů. Akce „Odbory s vámi“ má v září své pokračování na západě Čech a na Moravě. Právní porady budou zájemcům poskytovat specialisté odborů v Chodově, Chebu, Břeclavi, Znojmě a ve Velké Bíteši.    

Zrušení superhrubé mzdy nesmí nahradit vyjednávání o růstu mezd!

2 týdny 6 dnů ago
Josef Středula, předseda ČMKOS, upozorňuje na úskalí chystané daňové změny   ČMKOS delší dobu upozorňuje, že zrušit superhrubou mzdu nebude snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Je to příležitost, jak postupně v daních pro zaměstnance nastolit spravedlnost a odstranit podvodný slib rovné daně za kterým stojí minulé vlády.

Pro pokračování úspěšné spolupráce

3 týdny 6 dnů ago
Schůzka nového ředitele Nadace Fridricha Eberta s vedením ČMKOS   Nový ředitel české kanceláře Nadace Fridricha Eberta (Friedrich-Ebert-Stiftung) Urban Überschär navštívil ČMKOS. S předsedou konfederace Josefem Středulou a místopředsedkyní Radkou Sokolovou diskutovali o zejména o pokračování dlouholeté úspěšné spolupráce obou institucí a o aktuálních tématech mj. v sociální oblasti.

Odbory: Zvedněme minimální mzdu, zrušení té superhrubé může počkat

4 týdny 1 den ago
Alespoň 16 tisíc jako zákonem stanovené minimum, žádají odbory. Minimální mzdu v současnosti pobírá zhruba 140 tisíc lidí. Český poměr průměrné mzdy k minimální mzdě je nejhorší ze zemí, které mají státem stanovenou minimální mzdu, říká předseda ČMKOS Josef Středula.  

Vyšel Praktický průvodce státní službou

1 měsíc ago
Pod vedením právničky Odborového svazu státních orgánů a organizací Šárky Homfray vznikla publikace, která provede běžného čtenáře i profesionála jednotlivými fázemi a instituty služebního poměru od jeho vzniku, přes jeho průběh, až k jeho konci, včetně případné soudní dohry.

Nový předseda hasičských odborů: Je třeba udržet kvalifikované lidi

1 měsíc 1 týden ago
„Mým krédem je pokračovat v čele svazu cestou nastolenou mým předchůdcem. Tedy mimo jiné prohlubovat dobrou spolupráci s generálním ředitelstvím hasičského záchranného sboru. Po letech jednání, změn i střetů se podařilo mnoho věcí vyjasnit, vztahy s vedením jsou dnes dobré. Počet členů svazu vzrůstá, můžeme se pochlubit více než 68 procenty organizovanosti hasičské základny v odborech,“ řekl Sondám nový předseda Odborového svazu hasičů Jiří Jílek.

Postarat se o důstojný život na českém venkově

1 měsíc 2 týdny ago
Jednal 9. sjezd zemědělských odborů   Zhodnocení uplynulého období od minulého sjezdu Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR (OSPZV-ASO ČR) od srpna r. 2016 do současné doby, a volba nových orgánů odborového svazu na příštích pět let - to bylo hlavním úkolem jednání 9. sjezdu OSPZV-ASO ČR, který se uskutečnil v Kongresovém centru Praha.

EU musí z koronakrize vyjít silnější

1 měsíc 2 týdny ago
Výzvy současnosti – nový pohled Nesmíme nyní udělat stejné chyby jako při zvládání finanční krize, nabádá předseda Německé federace odborových svazů (DGB) Reiner Hoffmann v nesporně inspirativním aktuálním rozhovoru.

Změny, které přinese novela zákoníku práce

1 měsíc 3 týdny ago
Měli byste vědět Pod č. ???/2020 Sb. byl dne ??. června 2020 vyhlášen zákon, kterým se mění zákoník práce a některé další související zákony. Tato novela zákoníku práce byla přijata se dvěma daty účinnosti. První

Evropské odbory ke strategii obnovy Evropské unie

1 měsíc 3 týdny ago
Ze zahraničí Pandemie covid-19 a její důsledky ohrožují evropský projekt a demokracii. Karanténa a opatření přijatá evropskými vládami v reakci na mimořádné události měly strašlivé důsledky – hospodářskou recesi, masivní nezaměstnanost, překážky ve volném pohybu, zhoršení pracovních podmínek a práv, zvýšenou nerovnost a sociální vyloučení. (Hlavní myšlenky z Prohlášení EOK k pandemii covid-19 a strategii obnovy ze dne 9. 6. 2020)

Odbory na severu Čech 2020

1 měsíc 4 týdny ago
Právní porady poskytovali odboroví odborníci 21. 7. a 22. 7. lidem v Teplicích a v Ústí nad Labem. Na červený stan Českomoravské konfederace odborových svazů bylo možno narazit v centrech obou měst. Počasí přálo, zájem byl veliký. V Teplicích i v Ústí pomáhal zájemcům svou radou předseda konfederace Josef Středula.

Jak podpořit ekonomiku, nalomenou koronavirem

2 měsíce ago
Josef Středula v Otázkách Václava Moravce Diskutovat a odpovídat na otázky bude v České televizi pořadu Otázky Václava Moravce v tuto neděli (18. 7. 2020) od 12.00 hod. za odbory Josef Středula, spolu s ministrem Karlem Havlíčkem a libereckým zastupitelem Zdeňkem Chmelíkem. Hlavní témata: stav ekonomiky a možnosti její podpory. Co a kdo ničí českou ekonomiku?

Zástupce odborů ve vědecké radě univerzity

2 měsíce 2 týdny ago
Akademický senát Západočeské univerzity v Plzni jmenoval Josefa Středulu členem Vědecké rady NTC (Nové technologie-Výzkumné centrum). Je to poprvé v historii,kdy představitel ČMKOS reprezentuje odbory ve výzkumné vědecké instituci.

Odbory s vámi v regionech pokračují v dalších městech

2 měsíce 2 týdny ago
Pokračování úspěšného projektu největší odborové centrály ČMKOS, nazvaného ODBORY S VÁMI, se bude měsících červenci a srpnu odehrávat v dalších městech Česka. Právní experti ČMKOS poskytnou zdarma pracovněprávní poradenství v Teplicích, Ústí nad Labem, Hradci Králové a v Pardubicích. V červeném putovním stanu odborů nabídnou pomocnou ruku všem, na které doléhá nelehká situace v zaměstnání i těm, kteří o práci přišli.    
Zaškrtnuto
13 minut 35 sekund ago
e-sondy
Subscribe to SONDY feed