ČMKOS

Studijně dokumentační středisko

13 hodin 54 minuty ago
  Všeodborový archiv i Studijní knihovna odborů jsou umístěny v druhém patře budovy DOS v místnostech č. 229 (vedoucí), 228 (archiv) a 227 (knihovna). Badatelna archivu Otevírací doba: středa-pátek 8:30 - 11:00 12:00 - 14:30případně též dle dohody. Tel: 234 462 727 E-mail: pokorny.jiri@cmkos.cz Tel: 234 462 720E-mail: jonakova.anna@cmkos.cz Upozorňujeme badatele Všeodborového archivu ČMKOS, že v měsíci červenci a srpnu 2019 bude návštěva badatelny možná pouze po předchozí domluvě se zaměstnanci archivu.   Studijní knihovna odborů Výpůjční doba: pondělí - pátek 8:30 - 11:00případnědle dohody. Tel.: 234 462 732E-mail: rezankova

Výjezdy do regionů o prázdninách

14 hodin 1 minuta ago
I v červenci a srpnu nás najdete v regionech. Konkrétně v Náchodě, Jičíně, Stříbru a Sušicích. Radíme zdarma v právních záležitostech, poskytujeme informace o činnosti odborů a máme připravenou zábavu i pro ty nejmenší.

TISKOVÁ ZPRÁVA: Ostuda české zahraniční politiky

6 dnů 12 hodin ago
Oslav 100. výročí Mezinárodní organizace práce (International Labour Organization) se nezúčastní žádný člen české vlády. Právě v těchto dnech si celý svět v Ženevě připomíná toto významné historické výročí Mezinárodní organizace práce (MOP).

Máte slovo

1 týden ago
Nestihli jste zapnout ve správný čas televizi? Slovní bitva o mzdy v Máte slovo je ke zhlédnutí zde.#KonecLevnéPráce

Soutěž Zlaté české ručičky 2018/2019 zná své vítěze

3 týdny 4 dny ago
Další ročník soutěže Zlaté české ručičky je za námi. Zaslali jste nám pěknou řádku úžasných hraček, z čehož máme opravdu radost. Kvalita a nápaditost některých hraček je dechberoucí a nejraději bychom odměnili úplně všechny autory hraček. Bohužel, cenu nemůže vyhrát každý, ale tím, že autoři hraček udělali radost dětem v dětském domově, vyhráli úplně všichni. Zde je seznam vítězů, jak je vybrala porota a ohodnotili lidé na facebooku.

Závěrečná konference – klíčová aktivita KA 01

1 měsíc ago
Závěrečná konference projektu byla realizována jako součást klíčové aktivity KA 01 projektu. Datum konání:  6. 6. 2019, 9.30 – 13.00, Místo konání: Hotel SVORNOST Novozámecká 284, 190 12 Praha 9 Dolní Počernice  

Výstupy hloubkových rozhovorů – klíčová aktivita KA 01

1 měsíc ago
Hloubkové rozhovory na konci projektu jsou sondou do aktuálního stavu sociálního dialogu v ČR v konečné fázi projektu po 2 letech od předchozího šetření. Cílem bylo porovnat a vyhodnotit změny. Realizace hloubkových rozhovorů v druhém kole byla od prosince 2018 do února 2019.

Regionální analýzy

1 měsíc ago
V rámci klíčové aktivity projektu KA 2 - ROZVOJ ANALYTICKÉ A ODBORNÉ KAPACITY byly kromě tematických a odborných analýz realizovány také regionální analýzy. Regionální analýzy se týkají problematiky daných regionů, jsou tedy úzkou vazbu na konkrétní kraj/e, např. v souvislosti se zaměstnaností, dopravní obslužností, životním prostředím apod.

Výjezdy ČMKOS v roce 2019

1 měsíc 1 týden ago
Jako v předešlých letech máme i v letošním roce naplánované výjezdy do regionů. Radíme zdarma v právních záležitostech, poskytujeme informace o činnosti odborů a máme připravenou zábavu i pro ty nejmenší. Podívejte se, kdy budeme u Vás!

Konference "Zaměstnávání zahraničních pracovníků a sociální dialog"

1 měsíc 2 týdny ago
Dovolte nám srdečně Vás pozvat jménem Českomoravské konfederace odborových svazů na konferenci "Zaměstnávání zahraničních pracovníků a sociální dialog", která se uskuteční dne 16. května 2019 v budově Národní technické knihovny v Praze (Ballingův sál) od 9,00 do 13,00. Konference se bude věnovat celé šíři témat spojených se zahraničními pracovníky, o kterých budou mluvit nejen klíčoví experti a expertky ze státní správy, ale také výzkumnice, které se životu a práci zahraničních pracovníků v ČR dlouhodobě věnují. Každý účastník konference obdrží praktický dárek, který využije (nejen) při cestování. Občerstvení na konferenci budou zajišťovat kuchařky pracující v sociálním podniku Ethnocatering. Registrace na konferenci je možná nejpozději do 13. května na adrese Matousek.Filip@cmkos.cz. Kapacita je omezena.

Počet smrtelných úrazů se v roce 2018 opět zvýšil !!!

1 měsíc 3 týdny ago
  V Česku loni přibylo smrtelných pracovních úrazů. O život v práci přišlo 123 lidí, podobně jako v roce 2010 či 2011. Předloni přitom počet zemřelých poprvé klesl pod stovku. Každoročně 28. dubna si odbory na celém světě připomínají památku obětí pracovních úrazů, nemocí z povolání a zraněných při práci. Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) uspořádala před svým sídlem v Praze pietní akt k uctění památky těchto obětí.
Zaškrtnuto
1 hodina 38 minut ago
Českomoravská konfederace odborových svazůA
Subscribe to ČMKOS feed