SONDY

Jak zvednout nízké důchody pečujících osob

2 týdny 2 dny ago
Co navrhuje Komise pro spravedlivé důchody    V pátek 3. května 2019 se uskutečnilo III. zasedání Komise pro spravedlivé důchody za účasti ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD). Na tomto jednání byla diskutována opatření k odstranění nespravedlivě nízkých důchodů pečujících osob. Komise mimo jiné navrhla dopracování záměru na uplatnění doby péče o dítě od 4 do 9 let jako vyloučené doby.

Práce opět oslavila svůj svátek na Špilberku

2 týdny 3 dny ago
Již tradičně oslavili odboráři 1. máj i na Špilberku v Brně. Oslavy pořádala Českomoravská konfederace odborových svazů, jako spolupořadatel se zúčastnil Odborový svaz KOVO. Mladší i starší návštěvníci si poslechli koncerty populárních hudebních skupin, byly zde rodinné soutěže a hry pro děti, ukázky práce policejních psovodů...      

Sociální nespravedlnost v záběru mladých odborářů

2 týdny 5 dnů ago
Ze setkání CEYTUN (Central European Youth Trade Unionist Network)   Středoevropští mladí odboráři se na počátku dubna sešli v Praze na setkání organizace CEYTUN (Central European Youth Trade Unionist Network). Věnovali se tématu sociální nespravedlnosti. Na setkání vystoupili i Josefa Středula a Aleš Chmelař, náměstek ministra zahraničních věcí.

Počet mrtvých se v loňském roce opět zvýšil!

3 týdny 2 dny ago
Odbory symbolicky uctily oběti smrtelných pracovních úrazů   V Česku loni přibylo smrtelných pracovních úrazů. O život v práci přišlo 123 lidí. Každoročně 28. dubna si odbory na celém světě připomínají památku obětí pracovních úrazů, nemocí z povolání a zraněných při práci. Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) uspořádala před svým sídlem v  Praze pietní akt k uctění památky těchto obětí.

Josef Středula: Jde nám zejména o růst tarifů

3 týdny 5 dnů ago
Odboráři vyzvali vládu k zahájení vyjednání o platech ve veřejném sektoru   Odbory veřejného sektoru vyzvaly v úterý (23. 4. 2019) vládu, aby s nimi začala co nejdříve jednat o růstu platů na příští rok. ČSSD podporuje brzké zahájení vyjednávání o platech s vládou. Novinářům tyto informace po setkání vedení ČSSD s odboráři sdělili předseda strany Jan Hamáček a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula.

Vyšetřování "Dieselgate" přineslo další žalobu

1 měsíc ago
Bývalý nejvyšší boss Volkwagenu obžalován   Tři roky po propuknutí tzv. dieselového skandálu byla u zemského soudu v Braunschweigu vznesena obžaloba proti bývalému šéfovi koncernu Volskwagen Martinu Winterkornovi.

Úspěchy jihočeských kováků

1 měsíc ago
Ve firmách, v nichž působí OS KOVO, mají lidé nadprůměrné příjmy   Průměrná hrubá měsíční mzda v bezmála šedesátce jihočeských průmyslových podniků, v nichž působí Odborový svaz KOVO, přesáhla v loňském roce krajský průměr o více než pět tisíc korun. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) a interních statistik OS KOVO.

Nová strategie pro Lesy ČR

1 měsíc ago
Z jednání malé tripartity v lesním hospodářství a dřevozpracujícím průmyslu ČR   Tripartita sociálních partnerů v lesním hospodářství a dřevozpracujícím průmyslu ČR se na svém jednání v polovině dubna v Praze zabývala zejména následujícími body:1.  Dotační program pro nestátní vlastníky lesů.2.  Aktuální informace v oblasti mzdové politiky v lesním hospodářství a dřevozpracujícím průmyslu.

Práce opět bude mít svůj svátek

1 měsíc ago
  Tradiční oslava 1. máje v Brně na Špilberku   Stejně jako v minulých letech se Českomoravská konfederace  odborových svazů i letos chystá na oslavy 1. máje - Svátku práce - na Špilberku v Brně. Návštěvníci se mohou těšit mimo jiné na koncerty populárních hudebních skupin, soutěže a hry pro děti i rodiny a další program. Budou také moci využít poradnu pro občany a získat informace o práci odborů. Vstup bude zdarma. 

Budoucnost práce výzvou současnosti

1 měsíc ago
100 let od vzniku Mezinárodní organizace práce   Mezinárodní konference, organizovaná Českomoravskou konfederací odborových svazů, která byla věnována výročí 100 let vzniku Mezinárodní organizace práce (ILO), se konala 16. 4. 2019 v Praze, v Černínském paláci. Konferenci podpořilo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR a Ministerstvo zahraničních věcí ČR.

Více než pětina Čechů změnila v uplynulých 6 měsících zaměstnání

1 měsíc 1 týden ago
Z nejnovějšího globálního průzkumu Workmonitor personálně poradenské společnosti Randstad vyplynulo, že v uplynulých šesti měsících změnilo zaměstnání 20,5 % Čechů. Další pětina lidí si aktuálně novou práci buď aktivně hledá, nebo se po zajímavých pracovních příležitostech u jiného zaměstnavatele poohlíží.

Peníze z emisních povolenek zpátky do postižených regionů

1 měsíc 1 týden ago
Petice zákonodárců za lepší životní prostředí dvou krajů   Poprvé v historii se spojilo 26 poslanců a senátorů ze dvou krajů napříč všemi politickými stranami, aby společně s městy i obcemi bojovali za region. Členové obou komor Parlamentu ČR za Ústecký a Karlovarský kraj požadují společně po státu, aby urychleně zřídil transformační fond, ze kterého se bude financovat masivní restrukturalizace Mostecké a Sokolovské hnědouhelné pánve.

Odbory: minimální mzda 15 000 korun

1 měsíc 1 týden ago
ČMKOS požaduje pro rok 2020 navýšení o 1650 korun    Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) požaduje pro příští rok navýšení minimální mzdy o 1650 korun na 15 tisíc korun. Začne o tom vyjednávat s vládou. Minimální mzda se zvedala naposledy v lednu, a to o 1150 na 13 350 korun. Přidání projedná i tripartita. S výraznějším navýšením souhlasí ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Hledáme lidi: Roboti vás potřebují

1 měsíc 2 týdny ago
Revoluce dovedností 4.0   Personální společnost ManpowerGroup provedla již 3. ročník celosvětového průzkumu Revoluce dovedností, který se uskutečnil ve 44 zemích včetně ČR na vzorku 19 000 zaměstnavatelů. Zjišťovala mj. jaký bude pravděpodobný dopad automatizace na počet jejich zaměstnanců v následujících 2 letech.

E-neschopenky v plném provozu půl roku po zrušení karenční doby

1 měsíc 3 týdny ago
Tripartita se nedohodla na změnách zákoníku práce, projedná je koalice   Elektronické neschopenky začnou plně fungovat půl roku po zrušení karenční doby, od prvního ledna 2020. Novinářům to sdělil v pondělí, 25. 3. 2019, po jednání tripartity premiér Andrej Babiš. Zaměstnavatelé na jednání tripartity požadovali odklad zrušení karenční lhůty do plného spuštění e-neschopenek, odbory jsou proti. Odsouvání je nepřijatelné i pro ČSSD. O dalším postupu v této věci bude jednat poslanecký klub ANO.

Jde o demokratický a sociální charakter transformace

2 měsíce ago
Prohlášení IG Metall:   Předsednictvo IG Metall vydalo 19. 3. 2019 prohlášení, v němž vyzývá členy této největší oborové odborové organizace, aby se v sobotu 29. června zúčastnili celostátní manifestace, která se uskuteční u Braniborské brány v Berlíně.
Zaškrtnuto
15 minut 3 sekundy ago
e-sondy
Subscribe to SONDY feed