SONDY

Novým předsedou OS HGN Rostislav Palička

2 týdny 4 dny ago
Horníci, geologové a naftaři volili nové vedení, řešili dopady útlumu těžby v regionech V lázeňském městě Luhačovice se v první polovině března uskutečnil IX. sjezd Odborového svazu pracovníků hornictví, geologie a naftového průmyslu (OS HGN). Sjezd zvolil nové vedení a přijal cíle organizace do roku 2024.

Zvyšuje se životní i nezabavitelné minimum

2 týdny 6 dnů ago
Vláda s účinností od 1. dubna 2020 zvýší životní minimum jednotlivce o 450 korun na 3860 korun. Zároveň rozhodla s účinností od 1. července 2020 o podstatném zvýšení částky nezabavitelného minima, kterou exekutor nesmí dlužníkovi srazit z čisté mzdy.

Odboráři ve Škoda Auto hrozí kvůli výši mezd stávkou

4 týdny 1 den ago
Největším problémem pro uzavření nové kolektivní smlouvy v automobilce Škoda Auto nemusí být tak jako obvykle navýšení mezd. Odborům se nezamlouvá ani návrh managementu největšího českého zaměstnavatele z minulého týdne, aby se kolektivní smlouva uzavřela na celé čtyři roky. Nyní platná dohoda pro více než 33 tisíc zaměstnanců vyprší na konci tohoto března.

Kurzarbeit a koronavir

4 týdny 1 den ago
Dnešní jednání tripartity bylo z důvodu jednání Bezpečnostní rady státu zrušeno. „Plně chápeme mimořádnou situaci, byli jsme připraveni na dnešním tripartitním zasedání předložit některé náměty a opatření, která by pomohla zaměstnancům i firmám v případě většího šíření nákazy koronavirem. Jako vhodné bychom viděli využití tzv. kurzarbeitu v ČR. Může se stát, že některé firmy, poskytovatelé služeb, by byly nuceny zastavit výrobu či činnost, a to může vážně dopadnout i na další subjekty a subdodavatské firmy..." uvedl mj. předseda ČMKOS Josef Středula.

Cestovní náhrady v roce 2020

1 měsíc ago
Zvýšily se pro rok 2020 cestovní náhrady? A jak je to se stravným? Přinášíme odpovědi z právní poradny Revue Sondy. 

Jan Sábel: Díky odborům se havíří mají šanci dožít penze

1 měsíc ago
Po dlouholetém úspěšném a velmi náročném působení v hornických odborech se Jan Sábel, předseda Odborového svazu pracovníků hornictví, geologie a naftového průmyslu, rozhodl, nekandidovat na post předsedy. „Je na čase po dvaceti letech říci Zdař bůh, děkuji za důvěru a na našem sjezdu, který se bude konat 12. března v Praze, už budou mít delegáti šanci zvolit mého nástupce,“ uvedl Jan Sábel v exkluzivním rozhovoru pro Sondy Revue.

Josef Středula: Odbory přehodnotí mzdové požadavky

1 měsíc ago
Odbory kvůli vývoji inflace přehodnotí své požadavky na růst mezd. Pro letošek chtějí odboráři růst mezd o šest až sedm procent, nově budou chtít do kolektivních smluv zapracovat takzvané inflační doložky.
Zaškrtnuto
1 hodina 16 minut ago
e-sondy
Subscribe to SONDY feed